تصویر فرمانده بسیج سپاه قشم: دفاع مقدس، دوران طلایی تاریخ ایران است

فرمانده بسیج سپاه قشم: دفاع مقدس، دوران طلایی تاریخ ایران است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم از هشت سال دفاع مقدس به عنوان دوران طلایی تاریخ مبارزات ایرانیان در برابر استکبار جهانی نام برد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سرهنگ پاسدار حمید ماندگاری همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران، گفت: تنها مقطع تاریخی که دشمن بدون کسب امتیاز مجبور به عقب نشینی از مرزهای کشورمان شد به دوران هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق و حمایت جهانخواران از این رژیم و دفاع مقدس جوانان این مرز و بوم از تمامیت میهن اسلامی مربوط می شود.
وی اعلام کرد: علیرغم خیانت بنی صدر به عنوان نخستین رئیس جمهور ایران در دوران جنگ تحمیلی و دلگرم کردن دشمن به تجاوز به میهن اسلامی، خوشبختانه رزمندگان جان برکف ایران گوش به فرمان حضرت امام خمینی (ره) افتخار عظیمی را در تاریخ مبارزات این کشور به ثبت رساندند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم افزود: برکناری بنی صدر خائن باعث شد تا تحول بزرگی در جبهه های جنگ پدید آید به طوری که صدام و حامیانش که پیوسته بر طبل جنگ می نواختند، بارها خواستار پایان جنگ شدند و لطف خداوند و صبر، مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران در برابر فشارهای جهانی رمز موفقیت ایرانیان در این جنگ نابرابر بود.
وی با اعلام اینکه انقلاب ایران نشات گرفته از قیام عاشورای امام حسین (ع) است، گفت: دلیل ماندگاری این انقلاب علیرغم تلاش گسترده استکبار جهانی برای حذف این نظام مقدس که با ایجاد هشت سال جنگ تحمیلی در سال های آغازین پیروزی انقلاب شروع شد، حرکت ملت در مسیر الله و همدلی با رهبری نظام بوده و هست.
ماندگاری بیداری امت اسلامی به ویژه در منطقه مهم خاورمیانه را برگرفته از انقلاب اسلامی ایران برشمرد و گفت: استکبار جهانی مترصد ضربه زدن به ایران اسلامی است و همه ما باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب از دستاوردهای نظام مقدس صیانت کنیم و گول لبخند سردمداران کاخ سفید را نخوریم.
وی با اعلام اینکه آمریکا به دفعات با فرستادن هواپیماهای بدون سرنشین برفراز کشورهای مختلف از جمله پاکستان، افغانستان، عراق و ... خون مردم بیگناه را به زمین می ریزد، افزود: دلاور مردان ایران زمین در نیروهای مختلف نظامی و انتظامی با اقتدار تمام با رصد شبانه روزی تحرکات نظامی دشمنان، جرات تخلف و ورود دشمن به مرزهای ایران را از آنان گرفته است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان هشت سال جنگ تحمیلی، از ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس به عنوان نمایش اقتدار ایران به جهانیان و آشنایی نسل جدید کشور با دستاوردهای دوران دفاع مقدس نام برد.
وی گفت: طی این هفته نمایشگاهی رزمی – فرهنگی با عنوان " نمایشگاه طلایه داران عشق و ایثار" با بازسازی عملیات والفجر 8 به عنوان عملیات آبی – خاکی در کنار ساحل زیبای خلیج فارس در مجاورت اسکله شهید ذاکری برگزار می شود.
گرامیداشت مدافعان حرم، تجلیل از برترین های جشنواره فرهنگی صالحین، یادواره 11 شهید گمنام شهرستان قشم، همایش بصیرتی میثاق با ولایت و اختتامیه و تجلیل از عوامل اجرایی نیز از دیگر بخش های این نمایشگاه است که سرهنگ پاسدار ماندگار به آن اشاره کرد.
بنا به این گزارش، همه ساله با آغاز هفته دفاع مقدس (31 شهریور) در قشم همانند دیگر نقاط ایران اسلامی نیز ویژه برنامه هایی با هدف گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس، برگزار می شود.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.