تصویر نقش بانوان قشمی همایش نقاشه را پررنگ کرد

نقش بانوان قشمی همایش نقاشه را پررنگ کرد

همایش توانمندی بانوان جزیره قشم با موضوع نقش زنان در حفظ میراث فرهنگی، هنری و صنایع دستی در روستای نقاشه جزیره قشم برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید مهدی موسوی اجاق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در این همایش گفت: بانوان توانمند این جزیره با دستان هنرپرور خود در توسعه جوامع از جایگاه ویژه برخوردار هستند و در ایجاد تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش کلیدی دارند.
وی از تحقق عدالت اجتماعی و توجه به اصل توزیع عادلانه منابع و همچنین توانمند سازی بانوان و بهره برداری مطلوب از ظرفیت متفاوت زنان به عنوان ضرورت پرداختن به موضوع بانوان و توانمندی آنان نام برد.
موسوی اجاق ادامه داد: بانوان جزیره قشم نقش مهمی در تحقق اصل اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب به عهده دارند و با ایجاد فضای مناسب می توان از هنر منحصر به فرد آنان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بهره لازم را کسب کرد.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، بانوان ایران اسلامی از جمله جزیره قشم نقش مهمی در ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی در تقابل با معضلات و چالش های فرهنگی به عهده دارند.
بنا به این گزارش، همایش توانمند سازی بانوان جزیره قشم به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با موضوع نقش بانوان در حفظ میراث فرهنگی، هنری و صنایع دستی روز جمعه در روستای نقاشه جزیره قشم برگزار شد.

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.